+86-576-86275693

Znalosti

Domů > Znalosti > Obsah

klasifikace posilovače brzd a rozdíl mezi hydraulickým posilovačem, pneumatickým posilovačem a posilovačem

Wenling Aoda Machinery Co, Ltd | Updated: May 22, 2018

( 1 ) Zvýšení podtlaku

Může být zhruba rozdělena do přímého působení podtlaku a hydraulického podtlaku. Vzhledem k tomu, že přímé působení vakuové pumpy přímo napomáhá působení síly při šlapání a brzdný pocit je dobrý, je široce používán u automobilů a malých nákladních vozidel. Nicméně, protože síla toe-down je přímo použita jako booster, je omezena instalačním prostorem. Hydraulickým podtlakovým čerpadlem je použití hlavního válce k vytvoření hydraulického tlaku, který může být instalován kdekoli mezi hlavním válcem a válcem kola, avšak pocit činnosti brzdy je obecně horší než přímý podtlak.

Napájecí zdroj pomocného zařízení používá podtlak na sacím potrubí motoru (benzínové motorové vozidlo) nebo na podtlak vývěvy (hlavně dieselové motorové vozidlo).

Zpětný ventil mezi posilovačem a zdrojem podtlaku musí být opatřen zpětným ventilem. Zpětný ventil může udržovat vysoké vakuum při snižování záporného tlaku v posilovači. Navíc u benzínových motorových vozidel, aby se zabránilo vnikání benzínu do posilovače, je obecně instalován zpětný ventil mezi sacím potrubím motoru a posilovačem. Aby se zabránilo vniknutí benzínu do hadice do pomocného zařízení, je zpětný ventil instalován na nejvyšším místě hadice nebo je umístěn v blízkosti nejvyššího bodu části motoru.

( 2 ) Hydraulická pomoc

Brzdy pro všeobecné vozidlo jsou podle převodového média klasifikovány jako hydraulické brzdy a pneumatické brzdy. Hydraulický posilovací mechanismus a pneumatický posilovací mechanismus lze použít jako pomocný mechanismus hydraulické brzdy. Hydraulická posilovací brzda natlakuje hydraulický olej hydraulickým čerpadlem hydraulickým posilovačem a posilovaná hydraulická kapalina prochází hlavním válcem tak, aby každý válec kola kol fungoval.

Plná tlaková brzda využívá vzduch, který generuje kompresor jako přenosové médium, a brzda s plným výkonem je zařízení, které tuto myšlenku uplatňuje na hydraulickou brzdu. To znamená, že hydraulický olej natlakovaný hydraulickým čerpadlem je dočasně uložen v olejové nádrži a hydraulický tlak přizpůsobený úsilí šlapání je přenášen na válce kol při ovládání regulačního ventilu během brzdění. Nyní jsou plné brzdy vzácné.

( 3 ) Zesilovač tlaku

Pneumatický tlakový pomocný mechanismus je mechanismus, který využívá stlačený vzduch jako zdroj energie pro generování pomocné síly v hydraulické brzdě, která používá jako přenosové médium hydraulický olej. Takzvaný posilovač brzdné brzdy, když je brzdový pedál stlačen, proudí brzdová kapalina z hlavního válce do sestavy hydraulického pomocného vzduchu a při zatlačení hydraulického pístu se ovládací píst tlačí tak, aby dodával stlačený vzduch uložený v válec do pláště. Tělo dělá silový píst. To zvyšuje tlak oleje dodávaný na válce kol a poskytuje silný posilovací efekt.


Domů | O nás | Produkt | Zprávy | Znalosti | Kontaktujte nás | Zpětná vazba | Mobilní telefon | XML | Hlavní stránka

TEL: +86-576-86275693  E-mail: sales@aoyida.com

Copyright © Wenling Aoda Machinery Co, Ltd Všechna práva vyhrazena.